Soczewki kontaktowe na dzień i na noc. Co warto o nich wiedzieć?

Soczewki kontaktowe to znacznie wygodniejsza alternatywa dla klasycznych okularów. Istotną wadą większości z nich jest jednak konieczność zdejmowania na noc, na co narzekają zwłaszcza osoby pracujące w nocy, ludzie często wstający w nocy lub użytkownicy nie mający warunków do co wieczornego czyszczenia soczewek. Rozwiązaniem tego problemu są soczewki purevision na dzień i noc, przeznaczone do całodobowego noszenia. Co warto wiedzieć o ich użytkowaniu?

Soczewki całodobowe i zasady ich użytkowania

Tradycyjne soczewki kontaktowe wielorazowe są przeznaczone do noszenia tylko w dzień. W praktyce zakładamy je więc z rana, nosimy przez cały dzień, a wieczorem zdejmujemy, czyścimy i odkładamy do pojemniczka wypełnionego płynem. Następnego dnia z rana cały proces się powtarza i trwa do chwili, kiedy zużyte soczewki zastąpimy nową parą. Tradycyjne soczewki kontaktowe nie nadają się do użytkowania przez całą dobę, na co w szczególności narzekają osoby mające potrzebę dłuższego korzystania ze szkieł. Idealnym rozwiązaniem dla nich są purevision soczewki na dzien i noc, które można w pełni bezpiecznie nosić przez całą dobę.

Soczewki całodobowe występują najczęściej w wersji miesięcznej, co pozwala na ich nieprzerwane użytkowanie przez 30 dni od dnia pierwszego założenia. Ich zaletą jest brak konieczności regularnego czyszczenia i pielęgnacji, co w szczególności docenią osoby przyzwyczajone do klasycznych okularów, które nie wymagają przeprowadzania skomplikowanych zabiegów higienicznych. Zaleca się jednak, aby od czasu do czasu wyjąć soczewki i oczyścić je przy użyciu dobrej jakości płynu przeznaczonego do pielęgnacji i konserwacji szkieł kontaktowych. Da to pewność bezpiecznego korzystania z soczewek całodobowych przez cały okres ich przydatności do użytku.

Soczewki kontaktowe na dzień i na noc. Co warto o nich wiedzieć?

Kto powinien sięgnąć po purevision soczewki na dzien i noc?

Soczewki całodobowe marki Purevision dostępne są w różnych wersjach – dla osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, prezbiopią (starczowzrocznością), a także astygmatyzmem. Soczewki przeznaczone do noszenia w trybie dzień-noc są świetnym wyborem dla osób, które pracują w trybie zmianowym i często przebywają w pracy w nocy. Soczewki pozwolą im cieszyć się doskonałą jakością widzenia bez względu na porę dnia, bez ryzyka nadmiernego przemęczenia oczu, ich infekcji oraz konieczności sięgania po klasyczne okulary.

Soczewki całodobowe to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które często wstają z łóżka w nocy i chcą w każdej sytuacji cieszyć się doskonałą jakością widzenia. Ich zalety docenią m. in. rodzice małych dzieci wstający do swoich pociech kilkukrotnie w ciągu nocy oraz osoby starsze. Innowacyjne purevision soczewki na dzien i noc są cenione także za możliwość doskonałego widzenia tuż po przebudzeniu, co pozwala zapomnieć o posiadaniu wady wzroku oraz w pełni korzystać z życia. Są także świetnym wyborem dla osób, którym ich tryb życia nie pozwala co wieczór dbać o czystość i higienę soczewek, ale świadome ich zalet nie chcą rezygnować z wygody, jaką daje ich użytkowanie.