Domowe sposoby na zdejmowanie hybrydy

Manicure hybrydowy jest obecnie bardzo modny, wykonuje go samodzielnie lub w salonie kosmetycznym mnóstwo kobiet. Jego największą zaletą jest wytrzymałość oraz mnóstwo możliwości w wyborze koloru. Zgodnie z powyższym, zabieg można wykonać nawet w zaciszu domowym. Wystarczy odpowiednia lampa do utwardzenia i specjalne lakiery. Wykonując ten rodzaj manicure w domu, w takich samych warunkach można go również usunąć.

Domowe sposoby na zdejmowanie hybrydy

Zmycie lakieru hybrydowego w domu

Do zmycia lakieru hybrydowego nie wystarczy zmywacz do paznokci. Niezbędne jest wykonanie kilku czynności, ale bardzo ostrożnie, by nie uszkodzić w żaden sposób płytki paznokcia. Pierwszym krokiem jest zmatowienie płytki przy użyciu bloku polerskiego. W ten sposób zaaplikowany aceton będzie mógł wniknąć w paznokieć. Bloki polerskie można zakupić w każdej drogerii i nie jest to duży wydatek. Następnie waciki kosmetyczne należy nasączyć acetonem i przyłożyć do każdego paznokcia, następnie zawinąć folią aluminiową – trzymać przez około 10-15 minut. Po zdjęciu wacika pozostaje zmarszczona warstwa lakieru, którą usuwa się tak zwanym kopytkiem ceramicznym. Tutaj też wymagana jest szczególna ostrożność, by zachować zdrowy wygląd płytki.

Pielęgnacja po zdjęciu hybrydy

Samo zdjęcie hybrydy nie kończy procesu pozbywania się ich z dłoni. Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Paznokcie muszą być nawilżone i odżywione dedykowanymi kosmetykami. Aby uniknąć ewentualnego rozdwajania się i łamania paznokci należy w odpowiedni sposób je zabezpieczyć. Nie bez znaczenia pozostają również skórki wymagające  nawilżenia, by mogły zdrowo rosnąć. Zaleca się, by robić przerwy między kolejnymi wizytami w salonie kosmetycznym na manicure hybrydowy. Płytka powinna się regenerować przez około 2 tygodnie. Nieprawidłowe postępowanie przy zdejmowaniu hybryd może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia płytki, dlatego niezbędna jest przede wszystkim cierpliwość i unikanie zrywania lakieru na siłę. Jeżeli pojawiają się obawy przed domowymi sposobami, zawsze można udać się w tym celu na specjalistyczną wizytę w gabinecie kosmetycznym.