Metody na zablokowanie niechcianych połączeń.

Blokada niechcianych połączeń to rozwiązanie, z którego w dzisiejszych czasach korzysta coraz to więcej ludzi. Dzieje się tak, ponieważ w wielu przypadkach jest to po prostu najskuteczniejszy sposób na to, aby pozbyć się uciążliwych telemarketerów, nachalnych znajomych, niemiłych dowcipnisiów czy też osób, które próbują wyłudzić od nas pieniądze. Z jakich zatem opcji możemy skorzystać, aby już więcej nie otrzymywać niechcianych połączeń? Oto trzy metody, które z całą pewnością warto znać.

Metoda pierwsza: Blokowanie numerów w telefonie

Blokowanie kontaktów z poziomu telefonu to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się połączeń od naprzykrzających się nam osób. Jeżeli więc zastanawiamy się jak zablokować numer telefonu to dobra wiadomość jest taka, że możemy zrobić to samodzielnie i co ważne jest to stosunkowo proste zadanie. Zablokowania numeru możemy dokonać zarówno w telefonie z systemem operacyjnym Android, jak i w telefonie działającym na systemie iOS. W smartfonie z Androidem blokady możemy dokonać z poziomu historii połączeń lub z poziomu ustawień telefonu. Aby zablokować numer z ostatnich połączeń wystarczy kliknąć na niego i wybrać opcje Ustawienia –Blokuj numer. Blokowanie z poziomu ustawień telefonu polega natomiast na ręcznym wpisaniu niechcianego kontaktu do zakładki zablokowanych numerów. W przypadku iPhone’ów blokowanie polega na przyciśnięciu ikonki „i” przy wybranym numerze z historii połączeń i zaznaczeniu opcji „Blokuj tę osobę”.

Metody na zablokowanie niechcianych połączeń.

Metoda druga: Blokowanie numerów przy użyciu aplikacji mobilnych

Aby pozbyć się niechcianych połączeń można zdecydować się także na pobranie jednej z popularnych aplikacji mobilnych przeznaczonych do tego celu. Chętnie wybieraną aplikacją do blokady numerów jest np. aplikacja o nazwie Truecaller. Co daje nam takie rozwiązanie? Aplikacji Truecaller identyfikuje połączenia i automatycznie blokuje spam i telemarketerów. Inną znaną aplikacją mobilną tego typu jest aplikacja CallApp, która to potrafi wyszukać możliwie jak najwięcej informacji o dzwoniącym, dlatego też znakomicie sprawdza się w walce z niechcianymi, nieznanymi połączeniami.

Metoda trzecia: Blokowanie numerów u swojego operatora telefonicznego

Należy również zaznaczyć, że istnieje spora grupa osób, która blokowanie niechcianych numerów woli powierzyć swojemu operatorowi telefonicznemu. Jak najbardziej mamy prawo do takiego rozwiązania. Co istotne w aplikacji mobilnej operatora lub za pomocą infolinii możemy zablokować nie tylko dowolny numer, ale możemy także wprowadzić szereg zmian takich jak np. całkowita blokada połączeń wykonywanych z numerów zastrzeżonych, czyli takich połączeń, które na naszym telefonie wyświetlają się, jako połączenia od numeru nieznanego.

Jak więc widać w dzisiejszych czasach możemy się naprawdę skutecznie zabezpieczyć przed niechcianymi połączeniami. Warto o tym pamiętać, kiedy ktoś niepożądany notorycznie do nas wydzwania. Po skorzystaniu z powyższych rozwiązań zyskamy pewność, że taka osoba nie będzie się nam więcej naprzykrzała przez telefon.