Chiński rząd wprowadza zakaz streamowania online dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Żyjemy w czasach, w którym wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia bez korzystania z sieci. Ponadto należy dodać, że Internet stanowi źródło rozrywki dla coraz to młodszych osób. W trosce o prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży rząd chiński wprowadził w swoim kraju pewnego rodzaju ograniczenia, co do spędzania przez dzieci swojego wolnego czasu przed ekranem komputera. Mowa tu o zakazie streamingu online dla dzieci, które nie ukończyły 16 lat. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Chińska Republika Ludowa z zakazem streamowania online dla dzieci

Zakaz streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życia to już kolejny zakaz wprowadzony przez chińskie władze, który dotyczy nie tylko tej grupy wiekowej, ale także w sposób bezpośredni wpływa na funkcjonowanie branży gier. Poprzednio wprowadzone regulacje dotyczyły czasu, jaki dzieci mogą przeznaczać na gry wideo. Zgodnie z tą regulacją dzieci mieszkające w Chinach mogą grać w gry wideo tylko w wyznaczonym czasie. Na tego typu rozrywkę przeznaczone są zaledwie 3 godziny w tygodniu, przy czym należy dodać, że nie są to dowolnie wybrane godziny a godziny ściśle określone. Mowa tu o grze przez jedną godzinę dziennie w takie dni jak piątek, sobota i niedziela. Ponadto warto dodać, że godziną tą jest godzina pomiędzy 20:00 a 21:00. Ograniczenia czasu gry dotyczą wszystkich osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Zakaz streamingu online dla dzieci jest kontynuacją planu chińskiego rządu na walkę z problemem uzależnienia od gier wśród młodzieży, jednak w tym przypadku grupa objęta zakazem jest nieco mniejsza, ponieważ w jej skład wchodzą dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia. Poprzez wprowadzanie tego typu zakazów władze Chin chcą poprawić jakość życia dzieci i młodzieży. Chiński rząd uważa, że rozwiązania te przyczynią się do zwiększenia dobrobytu pokolenia, ponieważ dzięki nim uczniowie będą mieli więcej czasu na naukę. Zgodnie z oczekiwaniami chińskich władz takie zakazy i ograniczenia, co do ilości czasu spędzanego przed komputerem mają mieć wpływ na zwiększenie wskaźnika ukończenia programu obowiązkowej edukacji do poziomu, który według założeń ma wynosić ponad 96%.

Chiński rząd wprowadza zakaz streamowania online dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat zakazu streamingu online dla dzieci, które nie mają 16 lat?

Aby uniknąć oszustw, które polegałyby na obchodzeniu zakazu chiński rząd zamierza wdrożyć nowoczesny system polegający na uwierzytelnianiu tożsamości wszystkich użytkowników, którzy chcą skorzystać z serwisów umożliwiających transmisję na żywo. Należy podkreślić, że strategia walki z uzależnieniem od Internetu i gier wideo w dużym stopni wpływa na funkcjonowanie największych chińskich gigantów z branży gier komputerowych takich jak np. firmy Tencent, ByteDance czy Holdings. Jednak firmy te jak najbardziej wdrażają nowe rozwiązania ustanowione przez chiński rząd. Szczegółowe informacje na temat nowo wprowadzonych ograniczeń dotyczących chińskiego zakazu streamingu online dla nieletnich odnajdziemy w artykule źródłowym umieszczonym pod adresem socialpress.pl/2021/09/chiny-z-zakazem-streamingu-online-dla-dzieci-ponizej-16-roku-zycia.