Jak działa termometr bezdotykowy i dlaczego warto z niego korzystać?

Termometr bezdotykowy to doskonała alternatywa dla klasycznego termometru rtęciowego i bezrtęciowego. Jest dobrym wyborem zwłaszcza do badania dzieci, gdyż pomiar temperatury za jego pomocą jest szybki oraz nie wymaga utrzymywania przez długi czas tej samej pozycji. Termometru bezdotykowego zazwyczaj używa się do pomiaru temperatury na czole. Jaka jest zasada działania tego nowoczesnego urządzenia oraz jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy to bezprzewodowy termometr, który mierzy temperaturę ciała za pomocą fal promieniowania podczerwonego. Wystarczy skierować go na określoną powierzchnię ciała, aby już po chwili uzyskać temperaturę ciała, która ukazuje się na cyfrowym wyświetlaczu urządzenia. Zasada działania termometru bezdotykowego jest bardzo prosta – im wyższa jest temperatura ciała, tym większe promieniowanie podczerwone emituje urządzenie.

Termometr bezdotykowy to nowoczesne urządzenie pozwalające na szybki pomiar temperatury ciała. Podawane przez niego wyniki są dokładne, co sprawia, że jest urządzeniem godnym zaufania. Pomiar temperatury następuje bez konieczności dotknięcia ciała, dzięki czemu urządzenie nie wymaga dezynfekcji i może być użytkowane przez wszystkich członków rodziny. Dużą zaletą termometru bezdotykowego jest także wbudowana pamięć pomiarów, którą to funkcję posiada m. in. niemiecki termometr Geratherm Non Contact.

Zaletą termometru bezprzewodowego jest także możliwość zmierzenia za jego pomocą nie tylko temperatury ciała, ale także wody oraz mleka, co docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci przygotowujący dla nich mleko oraz wieczorną kąpiel. Termometr bezprzewodowy nie wymaga ponadto pozostawania w bezruchu, przez co doskonale sprawdzi się u ruchliwych i niespokojnych dzieci, w przypadku których pomiar temperatury staje się nie lada wyczynem.

Jak działa termometr bezdotykowy i dlaczego warto z niego korzystać?

Wielofunkcyjny i dokładny termometr bezprzewodowy

Termometry bezdotykowe są dokładne, jednak trudno wymagać od nich pomiaru temperatury ciała z dokładnością co do jednej kreski. Osoby, które chcą posiadać w swojej domowej apteczce godne zaufania urządzenie powinny skupić się na wysokiej jakości markowych termometrach, które są w stanie dokonać najbardziej dokładnych pomiarów. Na szczególną uwagę zasługuje wspominany wyżej termometr Geratherm Non Contact, który jest używany przez lekarzy oraz pielęgniarki.

Niemiecki termometr Geratherm Non Contact jest przeznaczony do użytkowania u niemowląt, dzieci oraz osób dorosłych i oferuje dokładność pomiaru +/- 0,2°C. Zaprojektowany został specjalnie z myślą o domowym użytkowaniu, gdyż posiada funkcję akustycznego i wizualnego powiadamiania o wykrytej gorączce, co pozwala bezbłędnie zinterpretować wynik pomiaru bez konieczności samodzielnego jego weryfikowania. Oprócz możliwości mierzenia temperatury ciała geratherm non contact pozwala także na precyzyjny pomiar temperatury otoczenia oraz płynów. Możliwość zapamiętania 30 ostatnich wyników pomaga w kontrolowaniu przebiegu choroby oraz przekazywaniu niezbędnych informacji lekarzowi.