Dlaczego warto jeść ogórki?

Ogórki są bogate w różne składniki odżywcze, witaminy, minerały i wodę. Są dobrym źródłem potasu, fosforu, witaminy C, niacyny i witaminy K. Dostarczają także żelaza, sodu, cynku, ryboflawiny i witaminy B6.

Skuteczna ochrona skóry

Ogórek jest w krzemionkę, która jest niezbędnym składnikiem, pomagającym w rozwoju silnych i zdrowych tkanek łącznych w mięśniach, więzadłach, ścięgnach, chrząstce i kościach. Lekarze zalecają sok z ogórka pacjentom, którzy marzą o zdrowszej i jaśniejszej skórze. Ogórek zawiera dużą ilość wody, dlatego doskonale nawilża. Odpowiednie nawilżenie jest bardzo ważne dla skóry.

 

Ekstrakt z ogórków jest często stosowany miejscowo w leczeniu różnych dolegliwości skórnych, takich jak oparzenia słoneczne i obrzęki pod oczami. Kwas askorbinowy i kawowy są dwoma kluczowymi składnikami w ogórkach, które zapobiegają utracie wody z organizmu. Ogórek sprzyja prawidłowemu i zdrowemu wzrostowi włosów i może leczyć takie dolegliwości skórne jak łuszczyca, egzema i trądzik.

Dlaczego warto jeść ogórki?

Zapobiega zaparciom i kamieniom nerkowym

Ogórki są doskonałym źródłem zarówno błonnika, jak i wody. Dlatego pomagają chronić przed zaparciami i kamieniami nerkowymi. Ogórek jest także dobrym źródłem witaminy C, krzemionki, potasu i magnezu. Zawiera aż 96% wody. Skórka ogórka zawiera dużą ilość witaminy A, dlatego nie warto jej obierać.

Kontrola ciśnienia krwi

Ogórek reguluje ciśnienie krwi. Przyczynia się do prawidłowej budowy tkanek łącznych w naszym ciele, w tym mięśniach, kościach, więzadłach, chrząstce i ścięgnach.

Kontrola cukrzycy

Ogórki są stosowane od lat przez pacjentów z cukrzycą. Mają hormon wymagany przez komórki beta podczas produkcji insuliny. Indeks glikemiczny ogórków jest w rzeczywistości zerowy.

Dlaczego warto jeść ogórki?

Poprawia ogólny stan zdrowia

Ogórki są skuteczne w detoksie organizmu. Aktywnie usuwają nagromadzone odpady i toksyny z organizmu. Poprawiają pracę pęcherza moczowego, nerek, wątroby i trzustki. Sok z ogórków i marchwi jest niezwykle skuteczny w przypadku chorób reumatycznych, spowodowanych nadmiernym stężeniem kwasu moczowego w organizmie. Regularne picie soku z ogórka pomaga również leczyć dnę moczanową i egzemę. Jeśli masz problemy  z płucami lub żołądkiem, pamiętaj, aby włączyć ogórki do diety.