Jakie są najważniejsze zalety implantów zębowych?

Implant zębowy jest zaawansowanym technicznie zębem zastępczym. Naśladuje całą strukturę. Tytanowy “korzeń” jest włożony dokładnie do kości. Służy do podtrzymywania korony, mostu lub protezy. Wygląda, zachowuje się i działa jak prawdziwy ząb i może wytrzymać całe życie, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany.

Kim są kandydaci do implantów dentystycznych?

Jeśli nie masz jednego lub więcej zębów, lub są złamane albo zepsute, których nie można wyleczyć, implanty są dobrym rozwiązaniem. Jeśli czujesz się niekomfortowo z pełną protezą lub częściową albo mostkiem, możesz skorzystać z technologii implantologicznej.

W przeszłości pacjenci z niedostateczną ilością kości lub pewnymi schorzeniami albo nawykami byli idealnymi kandydatami do implantów. Postępy w diagnostyce i rekonstrukcji kości sprawiły, że u większości osób mogą zostać wszczepione implanty.

Zachowują się jak normalne zęby.

Jedną z największych zalet implantu jest przywrócenie pełnej mocy żucia. Większość pacjentów nie potrafi odróżnić naturalnych zębów od implantu. Mogą z nimi normalnie jeść, szczotkować i nitkować. Dzięki temu pacjenci stają się pewni siebie. Mogą spokojnie się uśmiechać i rozmawiać. Angażują się w działalność społeczną. Nie martwią się o to jak wyglądają albo czy wypadnie proteza.

 Jakie są najważniejsze zalety implantów zębowych?

Mogą przetrwać całe życie.

Podczas gdy most dentystyczny może wytrzymać około 10 lat, implanty zębowe mogą przetrwać całe życie. Implant wykonany jest z tytanu i integruje się ze szczęką. Jest zgodny biologicznie. Nie ma właściwości toksycznych. Nie jest odrzucany przez organizm.

Zapobiegają utracie kości.

Tam, gdzie nie ma zęba, kość szczęki w pustej przestrzeni pogarsza się z powodu braku stymulacji. Jeśli implant nie zostanie umieszczony  w pierwszym roku po utracie zęba, ten obszar kości traci 25% całej objętości, a utrata kości postępuje.

Protezy mogą nawet przyspieszyć utratę masy kostnej. Często stają się luźne, a następnie ocierają się o kościsty grzbiet, stopniowo go usuwając. Implant zastępuje zarówno korzeń, jak i ząb. Żucie zostaje przywrócone do normy. Implant zapewnia niezbędną stymulację naturalnego wzrostu kości.

Utrzymują stabilnie sąsiednie zęby.

Szczelina po brakującym zębie może spowodować, że sąsiednie zęby przekrzywiają się w kierunku szczeliny. Zmiana pozycji zębów wpływa na gryzienie, zdolność żucia i wygląd. Te zakłócenia utrudniają późniejsze wszczepienie implantu. Złe gryzienie może prowadzić do problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym. Powoduje bóle głowy i szczęki. Na szczęście implant utrzymuje stabilnie sąsiednie zęby.

 Jakie są najważniejsze zalety implantów zębowych?

Zapobiegają chorobom dziąseł.

Pustka po zębie może być źródłem resztek pożywienia i bakterii. Dlatego prowadzi do chorób dziąseł.

Zapobiegają zwiotczeniu twarzy i przedwczesnemu starzeniu się.

Zwisanie twarzy może być niepożądanym efektem utraty kości spowodowany brakiem zębów. Zaczyna się zapadać dolna część twarzy, stopniowo zmniejszając odległość między czubkiem nosa a brodą. To może prowadzić do nadmiernych zmarszczek wokół ust, węższych warg i bardziej spiczastego podbródka. Przez to osoba wygląda o wiele starzej.

Materiał przygotowany przy współpracy z Indexmedica.com.pl - implanty zębowe najwyższej jakości.