Ciśnieniomierze naramienne
Domowy ciśnieniomierz
W sytuacji, gdy konieczne jest systematyczne kontrolowanie ciśnienia tętniczego, ciśnieniomierze naramienne z pewnością to ułatwią. W warunkach domowych, pomiar ciśnienia tętniczego tradycyjnym ciśnieniomierzem ręcznym może być kłopotliwy, gdyż wymaga większej ilości czynności do wykonania. Ciśnieniomierze ręczne, takie, do których używa się pompki są nadal z powodzeniem używane w gabinetach lekarskich, z uwagi na fakt, iż są najbardziej dokładne. Kolejnym urządzeniem, które równie dokładnie wskazuje pomiary są, ciśnieniomierze naramienne.
Wyposażone w automatyczny system pomiaru, wygodny, duży wyświetlacz oraz odpowiednie sygnały dźwiękowe, znacznie ułatwiają korzystanie z nich również przez osoby w podeszłym wieku. Ciśnieniomierze naramienne są zdecydowanie bardziej dokładne w porównaniu z nadgarstkowymi, gdzie bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ułożenie ręki w trakcie wykonania pomiaru.
Ciśnienie pod stałą kontrolą
Pomiary ciśnienia tętniczego bardzo często ułatwiają diagnozowanie w kierunku chorób układu krążenia lub wad serca. To właśnie najczęściej w oparciu o wyniki tych pomiarów, wydawana jest diagnoza o ewentualnym nadciśnieniu. Szczególnie zatem jest istotne, aby stale kontrolować wartości ciśnienia tętniczego. Dla osób w podeszłym wieku, warto zaopatrzyć się w urządzenie pobierające wartości z okolic ramienia, pozwolą one wskazać bardziej precyzyjne wyniki, które zdecydowanie ułatwią dalszą diagnostykę lub ewentualne dobranie odpowiedniej dawki leków. Ciśnieniomierze naramienne dokonują pomiaru automatycznie, co oznacza, że użytkownik powinien jedynie założyć opaskę z czujnikami w odpowiednim miejscu na ramieniu, po czym włączyć urządzenie. Pomiar ciśnienia i tętna jest wyświetlany na ekranie, którego czcionka najczęściej jest dostosowana do potrzeb zwłaszcza osób w podeszłym wieku. Podobnie również cały system opisów i interpretacji wyników jest intuicyjny i łatwy do odczytania. Ponadto ciśnieniomierze naramienne posiadają możliwość zapamiętania od kilku do kilkunastu wyników pomiarów, co znacznie ułatwia diagnostykę opartą na kilkudniowej obserwacji.