Dziecko na basenie – dlaczego warto rozpocząć naukę pływania?

Uprawianie sportów przynosi ćwiczącym mnóstwo satysfakcji, korzystnie wpływając na funkcjonowanie całego organizmu. Regularny trening wzmacnia mięśnie i koryguje postawę, pozwala wyszczuplić sylwetkę oraz dodaje pewności siebie. Uprawianie sportu warto wpajać dziecku już od najmłodszych lat, a w przypadku pływania – nawet po kilku tygodniach życia. Dlaczego warto nauczyć dziecko pływać?

Im wcześniej, tym lepiej

Dziecko będąc w brzuchu mamy nabywa odruchów, które towarzyszą mu jeszcze przez około 8 miesięcy po urodzeniu. Maluch zanurzony w wodzie bez problemu wstrzyma oddech – jest to odruch, który pozostał mu jeszcze z życia płodowego. Jest to znakomity moment na rozpoczęcie nauki pływania. Udowodniono naukowo, że niemowlę do 8 miesiąca życia, które regularnie pobiera lekcje pływania, otrzymuje bodźce korzystnie wpływające na jego rozwój psychofizyczny. W praktyce oznacza to, że później, jako dziecko na etapie dorastania, będzie w stanie szybciej osiągnąć postępy w edukacji czy karierze zawodowej.

Bezpieczeństwo dziecka i najbliższych

Każdy prędzej czy później będzie miał kontakt z wodą. Wakacje nad morzem, wyjazd nad jezioro czy spływ kajakowy – to wszystko wymaga podstawowych umiejętności pływackich. Nauki pływania są niezbędne, aby dziecko mogło czuć się bezpiecznie bez względu na sytuację, w której się znajdzie. Umiejętność ta jest również sygnałem dla rodziców, którzy są spokojniejsi wysyłając swoją pociechę na kolonię do nadmorskiego kurortu, czy puszczając na plażę w gronie znajomych. Nauka pływania z pewnością pomoże dziecku wyzbyć się strachu przed otwartymi zbiornikami.

Zdrowa rywalizacja

O korzystnym wpływie pływania na rozwój fizyczny doskonale wie każdy rodzic. Warto w tym miejscu dodać, że sport ten hartuje dziecko i uczy je zdrowej rywalizacji. Zajęcia w niewielkich grupach nie oznaczają tylko zawiązywania nowych przyjaźni. Pływanie uczy dzieci konstruktywnej pracy zespołowej i wspiera pozytywne relacje międzyludzkie. Dzieci pod okiem profesjonalisty utwierdzają się w przekonaniu, że odrobina rywalizacji korzystnie wpływa na umysł, hartując młodego ducha i zagrzewając do walki.

Nowe umiejętności to lepsze wyniki w nauce

Pływanie, jak każdy sport, wymaga solidnego skupienia. Dziecko zmuszone jest do zapamiętywania i koncentracji, a sama nauka pływania wymaga od dziecka myślenia na wielu płaszczyznach. Po opanowaniu podstawowych umiejętności maluch jest w stanie przesunąć granicę swoich możliwości i wspinać się po kolejne sukcesy. Uprawianie sportów wodnych wpływa zatem pozytywnie na wyniki w nauce, pozwalając uwierzyć w swoje możliwości na drodze do sukcesu.

Dziecko na basenie – dlaczego warto rozpocząć naukę pływania?

Stopniowa nauka pływania

Wiele dzieci czuje niepokój przed pierwszym kontaktem z wodą. Z tego właśnie powodu nauka pływania w Parkwodny.pl to zajęcia, podczas których dziecko stopniowo oswaja się z wodą. Treningi przeznaczone są dla dzieci od 4. miesiąca życia i odbywają się w formie zabawy. Zajęcia mają miejsce w przyjaznym otoczeniu pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów.