Gdzie wyjechać na majówkę

Wielu Polaków z utęsknieniem czeka na pierwsze wiosenne wyjazdy. Zima zazwyczaj daje się we znaki i jedyne, o czym marzymy to słońce i natura. Długi weekend majowy jest pierwszą okazją, by zaplanować super weekend, podczas którego odpoczniemy i nabierzemy sił po zimie. W takim razie gdzie wyjechać? W poniższym artykule podpowiemy kilka kierunków, gdzie możemy wybrać się całą rodziną.

 

Weekend w górach

 

Jedną z miejscowości, jaką polecamy na południu Polski to Szklarska Poręba. Miejscowość ta jest piękna o każdej porze roku. Co prawda w majowy weekend będą tłumy turystów, ale jest tam mnóstwo szlaków i atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Przy okazji można zwiedzić miejscowości ościenne takie jak Karpacz czy Świeradów - Zdrój, gdzie również znajdziemy ciekawe atrakcje. Ciekawe tereny do zwiedzania znajdziemy również w Beskidzie Sądeckim, czyli Wierchomla. Zimą jest ostoją narciarzy, ponieważ znajduje się tam stacja narciarska. Wiosną i latem jest rzadziej odwiedzana, ale ma do zaoferowania szlaki turystyczne. Z Bacówki nad Wierchomlą zobaczymy piękny widok na Tatry. Jeżeli wolisz spokojniejsze tereny do zwiedzania, polecamy Krainę Wygasłych Wulkanów. Nie jest zbyt popularnym miejscem, dzięki temu nie spotkasz tam tłumów. Dzięki temu można bez przeszkód zrelaksować się na łonie natury.

Gdzie wyjechać na majówkę

Wschodnia i północna część Polski

 

W tej części Polski warto odwiedzić Poleski Park Narodowy. Majówka jest idealną porą na to, gdyż znajdziemy tam mnóstwo ścieżek dydaktycznych i edukacyjno-przyrodniczych. Jeżeli lubisz północne części Polski, warto zwiedzić tereny Mierzei Wiślanej. Są tam szerokie plaże, gdzie można spacerować. Jest też o wiele mniej turystów niż w innych miejscowościach nadbałtyckich. Wschód Polski to także Narwiański Park Narodowy. Jest pięknym miejscem, gdzie znajdziemy dziką przyrodę w całym jej wydaniu. Nazywana jest przez wielu polską Amazonią. W bliskiej okolicy znajdziesz jeszcze trzy inne parki narodowe, czyli Białowieski Park Narodowy, Wigierski Park Narodowy i Biebrzański Park Narodowy. Warto odwiedzić każdy po kolei.