Bieszczady w zimie. Atrakcje dla całej rodziny

Bieszczady to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju, który możemy odwiedzić nie tylko w lecie. Zimą polskie Bieszczady oferują bowiem wiele ciekawych atrakcji, które docenią zwłaszcza miłośnicy białego szaleństwa i sportów zimowych. Dlaczego warto wybrać się na narty w Bieszczadach i co dobrego ma nam do zaoferowania ten malowniczy region w miesiącach zimowych?

Bieszczady zimą i ich atrakcje dla miłośników pieszych wędrówek

Bieszczady zdecydowanie najwięcej turystów goszczą u siebie wiosną i latem, kiedy pogoda szczególnie sprzyja spacerom, pieszym wędrówkom oraz podziwianiu pięknych krajobrazów. Warto jednak wiedzieć, że zima także doskonale nadaje się, aby odwiedzić Bieszczady oraz poznać ten region od zupełnie innej strony. Nawet spora ilość śniegu, który corocznie nawiedza te okolice, nie stanowi bowiem przeszkody do spacerów czy zwiedzania popularnych bieszczadzkich szlaków. Do ich odwiedzenia zimą szczególnie zachęcają niepowtarzalne widoki oraz przyroda ukryta pod pokrywą śnieżną.

Bieszczady są szczególnie atrakcyjne w okresie zimowym dla osób, które chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, pobyć w towarzystwie najbliższych oraz przekonać się o swoich możliwościach. W okresie zimowym na popularnych bieszczadzkich szlakach panują pustki, co sprzyja chwilom refleksji oraz doskonale sprawdzi się dla miłośników samotnych wypraw lub spacerów w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Wędrówka bieszczadzkimi szlakami w okresie zimowym to także doskonały sposób na poprawę swojej kondycji i zdrowia – krystalicznie czyste powietrze, mróz oraz przepiękne widoki pozwalają odprężyć się, zrelaksować oraz naładować baterie przed powrotem do codzienności.

Bieszczady w zimie. Atrakcje dla całej rodziny

Narty w Bieszczadach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Bieszczady to znakomite miejsce dla osób, które nie wyobrażają sobie zimowego urlopu bez jazdy na nartach oraz uprawiania innych sportów zimowych. Bieszczady idealnie nadają się do tego celu, gdyż oferują wszystko to, co najważniejsze – śnieg oraz naturalne wzniesienia, które doskonale sprawdzą się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy.

Na narty w Bieszczadach możemy wybrać się z wielu miejsc. Do najpopularniejszych należy stacja Gromadzyń położona w okolicach Ustrzyk Dolnych. Na jej terenie aktualnie działają dwa wyciągi, z których jeden jest dedykowany początkującym narciarzom. Osoby stawiające swoje pierwsze kroki w jeździe na nartach docenią także obecność zielonej trasy, która doskonale nadaje się do bezpiecznego doskonalenia swoich umiejętności. Zaawansowani narciarze spragnieni mocniejszych wrażeń mogą natomiast skorzystać z dłuższych i trudniejszych tras.

Innym miejsce, w które warto wybrać się na narty w Bieszczadach jest stacja Laworta Ski również zlokalizowana w okolicach Ustrzyk Dolnych. Jest to jedna z największych zimowych atrakcji regionu, która dysponuje trasą liczącą sobie aż 1250 m długości. W Laworta Ski dostępny jest także jedyny w regionie wyciąg krzesełkowy, a na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Początkujący narciarze mogą dodatkowo skorzystać z oferty miejscowej szkółki narciarskiej.