Flower boxy - idealne na każdą okazję

Kwiaty umieszczone w ozdobnych pudełkach nie tracą na popularności, wręcz przeciwnie – już od długiego czasu są bardzo modne. Obserwując konta butików na portalach społecznościowych można zauważyć, iż flower boxy często są wykorzystywane do robienia zdjęć produktowych. Trudno się temu dziwić, ponieważ są bardzo piękną ozdobą do każdego wnętrza.

Flower boxy - idealne na każdą okazję

Na jaką okazję można wręczyć flower boxy?

Tak naprawdę flower boxy są na tyle uniwersalne, iż sprawdzą się jako prezent na każdą okazję i niezależnie od tego, jaką rolę w naszym życiu pełni osoba nim obdarowana. Mimo, iż samo wykonanie takiego upominku nie wiąże się z koniecznością posiadania szczególnych umiejętności, to robi bardzo duże wrażenie efektem końcowym. Mężczyźni często decydują się na flower boxy, jako dodatek do pierścionka zaręczynowego. Jest to wyjątkowa okazja, dlatego kwiaty również powinny być niepowtarzalne i zapierające dech w piersiach. Szczególnie dobre wrażenie robią róże w niecodziennie spotykanych kolorach, na przykład niebieskie – taką barwę uzyskuje się poprzez poddawanie ich odpowiednim procesom. Tego rodzaju prezent zostanie zapamiętany do końca życia, a po uschnięciu kwiatów zostaje ozdobne pudełko, które można przeznaczyć na przechowywanie drobiazgów. Flower boxy są komponowane na wiele sposobów, jednym z nich jest umieszczenie w pudełku również słodyczy, lub butelki wina, szampana. Taki prezent będzie odpowiedni dla mamy, babci, cioci, czy siostry – okazją mogą być imieniny, urodziny, Dzień Mamy, Dzień Babci. Spektrum możliwości jest bardzo duże, wystarczy dobrze przemyśleć, czym chcemy zaskoczyć daną osobę.

Układanie kwiatów we flower boxach

W zakresie układania kwiatów na wszelkie okazje największą rolę odgrywa inwencja twórcza. Dzięki niej może powstać wiele wariacji kompozycyjnych, które wzbudzą nieskrywany podziw. Jeśli chodzi o flower boxy, to przy ich układaniu stosuje się najczęściej dwie metody. Pierwsza jest podobna do układania kwiatów jak w wazonie, powinny wystawać za linie pudełka, wówczas oczywiście rezygnujemy z wieczka. W drugiej technice układania kwiatów są one wkładane jak najniżej, by była możliwość przykrycia tak przygotowanych kwiatów. Drugi przykład jest o tyle lepszy, że umożliwia zrobienie prawdziwej niespodzianki osobie obdarowanej. Jeżeli chodzi o kolorystykę kwiatów we flower boxach to każdy, kto je przygotowuje może postawić na różnorodność lub wykonać go w tej samej stylistyce. Nierzadko łączy się kilka odmian i kolorów, by całość wyglądała oryginalnie i przykuwała wzrok każdego. Ciekawą alternatywą dla żywych kwiatów są wieczne róże, które dzięki poddaniu ich specjalnym zabiegom wytrzymują w idealnym stanie do 2 lat. Są one umieszczone w specjalnej gąbce nasączonej odpowiednimi preparatami przedłużającymi żywotność kwiatów. Flower boxy w takiej postaci są chętnie zamawiane, gdyż ich walory estetyczne cieszą oczy znacznie dłużej, co jest powodem dużego zadowolenia ich właścicielek. Opcji na skomponowanie flower boxów jest więc całe mnóstwo, warto więc rozważyć taką formę prezentu dla bliskiej osoby.