Jak wybrać dobrą odżywkę do włosów?

Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że używa nieodpowiedniej odżywki. Ze względu na liczne możliwości, łatwo jest wybrać kosmetyk w pośpiechu. Niestety zły produkt może obciążyć włosy lub zostawi je suche, kruche i bez połysku. Dlatego zastanów się, która odżywka będzie dla Ciebie najlepsza.

 Jak wybrać dobrą odżywkę do włosów?

Dlaczego warto wybrać odpowiednią odżywkę?

Odżywkę zazwyczaj stosuje się zaraz po umyciu włosów. Ma zastąpić utraconą wilgoć podczas mycia. Wygładza również naskórek i wyrównuje pH. Dzięki temu włosy mniej się plączą. Zyskują piękny połysk i mniej się elektryzują. W ten sposób możesz łatwiej je opanować. Odżywka jest bardzo ważna dla wszystkich rodzajów włosów. Jednak nie każda jest uniwersalna.

Podstawowa zasada jest taka: szampon powinien być wybierany w zależności od kondycji skóry głowy, a odżywka ma leczyć i poprawiać kondycję włosów. Jeśli skóra głowy jest sucha, a końce włosów suche (to powszechne zjawisko), kup szampon do skóry tłustej i odżywkę do nawilżenia suchych końców. Dlaczego? Podobnie jak w przypadku pielęgnacji twarzy, najpierw musisz oczyścić skórę. Dzięki odpowiedniej odżywce możesz później przywrócić właściwy poziom wilgoci. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, sprawdź, jakie w dotyku są końcówki.

Tłuste włosy pozbawione blasku

Jeśli masz tłuste włosy, możesz całkowicie zrezygnować z odżywki. W tej sytuacji kosmetyk może jeszcze pogorszyć stan włosów. Jeśli jednak zamierzasz kupić odżywkę, zwróć uwagę na to, aby pomogła w redukcji oleju. Możesz profesjonalne kosmetyki do włosów znajdziesz w dobrych sklepach internetowych, drogeriach i salonach fryzjerskich. Unikaj odżywek nawilżających, wygładzających i innych przeznaczonych dla włosów kręconych.

Szukaj natomiast kosmetyków z napisem „większa objętość”, „wzmacnianie”, „równowaga”. Dodane białko jest dobre dla tłustych włosów. Takie odżywki mniej nawilżają. Skutecznie usuwają nadmiar mózgu. Produkt stosuj z dala od skóry głowy. Nałóż niewielką ilość na końce i pamiętaj, by dokładnie spłukać przez przynajmniej 30 sekund. Jeśli masz tłuste i delikatne włosy, najpierw odżywki, a dopiero później szamponu.

 Jak wybrać dobrą odżywkę do włosów?

Suche, zniszczone, matowe lub kruche włosy

Jeśli masz takie włosy, zwróć szczególną uwagę na to, jaką odżywkę kupujesz. Wybierz odpowiednią. Wtedy zapobiegnie dalszym uszkodzeniom włosów. Unikaj kosmetyków wzmacniających i zwiększających objętość.

Jeśli Twoje włosy są tylko trochę przesuszone, możesz poszukać szamponu przywracających wilgoć i nawilżenie, wygładzających, do włosów kręconych. Doskonale nadają się do przywrócenia wilgoci bez nadmiernego obciążania włosów.

Jeśli masz bardzo uszkodzone włosy, wybierz mocną odżywkę. Naprawiają uszkodzenia. Chronią też przed elektryzowaniem się włosów. Warto je stosować latem i wtedy, gdy farbujemy włosy. Głęboko nawilżająca odżywka jest idealna dla włosów suchych i zniszczonych. Używając ją 1-4 razy w miesiącu, uzyskasz doskonałe rezultaty. Spróbuj też olejku kokosowego, aby intensywnie naprawić uszkodzenia.

Jeśli nie wiesz, jaką odżywkę wybrać, skorzystaj z pomocy specjalisty.