Jak zadbać o cerę latem?

Lato to pora roku, której skutki niemal natychmiast odbijają się na cerze. Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, pot czy klimatyzacja – to wszystko sprawia, że stan cery pogarsza się. Jak zadbać o nią latem?

Efektywne oczyszczanie krokiem do pięknej skóry

Wysokie temperatury nie sprzyjają skórze twarzy. To jednak niejedyny czynnik, który ma wpływ na jej wygląd. Kurz, smog, spaliny, nadmiar sebum, a nierzadko też i odwodnienie – wystarczy kilka godzin przebywania w niesprzyjających warunkach, by stan cery widocznie się pogorszył.

Sprawdzoną metodą jest oczyszczanie. Warto wykonywać tę czynność nie tylko latem, ale i przez cały rok. Podstawą pielęgnacji skóry twarzy powinien być żel oczyszczający, dobrany do swojego rodzaju cery. To ważne, aby wybrać dedykowany kosmetyk, w przeciwnym razie osoby z wrażliwą skórą mogą nabawić się podrażnień, które są trudne do ukrycia. Alternatywą dla żelu jest pianka – ma zazwyczaj łagodniejsze działanie. Warto zakupić kosmetyk, który nie zaburzy pH i równowagi hydrolipidowej. Świetnie sprawdzą się produkty z probiotykami czy owocowym kwasem AHA.

Jak zadbać o cerę latem?

Nawilżenie sekretem rozświetlonej cery

Nawilżona skóra twarzy wygląda zdrowo i promiennie. Po oczyszczeniu warto więc nałożyć dobry krem, którego składniki wnikną w poszczególne warstwy skóry i odżywią wszystkie komórki. Przed nałożeniem kremu warto zastosować też dodatkowe kosmetyki, które wspomogą proces nawilżenia.

Na oczyszczoną skórę twarzy można zaaplikować hydrolat, który działa nawilżająco, regeneracyjnie i przeciwzapalnie. Na warstwę kosmetyku należy nałożyć kwas hialuronowy, a całość przykryć dobrej jakości kremem z filtrem UV. Ważne, aby na skórę wokół oczu stosować dedykowany preparat. Miejsca te są niezwykle wrażliwe, dlatego też stosowanie kosmetyków o innym przeznaczeniu może wywołać podrażnienia.

W codziennym rytuale nawilżania skóry twarzy nie wolno zapominać o wieczornym oczyszczaniu twarzy. Na czystą i osuszoną skórę warto zaaplikować lekki preparat, który przez noc odżywi dodatkowo skórę, sprawiając, że cera rano będzie wyglądała promiennie.