Wpływ telefonów komórkowych na zdrowie.

Telefon komórkowy to przedmiot, z którym wiele osób nie rozstaje się nawet na chwile w ciągu dnia. Czy urządzenie to może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie? Co warto wiedzieć na ten temat?

Telefon komórkowy a zdrowie

Choć na pytanie czy telefony komórkowe są szkodliwe naukowcy nie odpowiadają jednoznacznie, warto jednak zaznaczyć, że jak wynika z badań przeprowadzonych przez szkockich uczonych nowotwory nerwu słuchowego pojawiają się częściej u osób, które użytkują telefony komórkowe od ponad 10 lat. Jak się okazuje komórki mogą być dla nas najbardziej niebezpieczne wówczas, gdy działają z pełną mocą, czyli np. wtedy, kiedy tracą zasięg. Dlatego też w takiej sytuacji dobrze jest odsunąć telefon od ucha. W jaki jeszcze sposób możemy zminimalizować potencjalne szkodliwe działanie telefonu komórkowego na nasz organizm? Jak możemy uchronić swoje zdrowie?

Wpływ telefonów komórkowych na zdrowie.

Zasady, które warto znać i stosować, czyli o czym powinien pamiętać, na co dzień każdy użytkownik komórki?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od noszenia telefonu komórkowego przez cały dzień blisko siebie jest odkładanie go w widoczne miejsce, do którego będziemy mieli łatwy dostęp. Jeżeli oprócz komórki posiadamy także telefon stacjonarny to na dłuższe rozmowy wybierajmy ten drugi sprzęt. W sytuacji, kiedy musimy jednak przeprowadzić dłuższą rozmowę przy użyciu telefonu komórkowego pamiętajmy o tym, żeby od czasu do czasu przekładać go od jednego do drugiego ucha. Z telefonu komórkowego lepiej nie korzystać także w samochodzie oraz w środkach komunikacji miejskiej. Ma to związek z tym, że w trasie nasza komórka wytwarza większą energie, a to dlatego, że łapie zasięg z różnych masztów. Ponadto w autobusie czy tramwaju promieniowanie komórki podczas rozmowy jest wyższe, ponieważ nakłada się na nie promieniowanie komórek osób, które znajdują się obok nas. Warto również wyrobić sobie nawyk dokładanie telefonu do ucha dopiero po rozpoczęciu rozmowy, a nie już przy wybieraniu numeru. Kiedy wybieramy numer nasz telefon pracuje, bowiem z bardzo dużą mocą.