Rodzaje manicure

Stylizacja paznokci jest jednym z najczęściej wykonywanych usług w salonach kosmetycznych. Zadbane dłonie i piękne paznokcie mają ogromne znaczenie, jeśli w grę wchodzi wizerunek kobiety. Na zdobienie paznokci decyduje się średnio co druga z pań, wybierając jeden z kilku rodzajów manicure. Jakie są zasadnicze rodzaje stylizacji paznokci?

Manicure klasyczny

Tradycyjna metoda stylizacji paznokci polega na pielęgnacji skórek wokół paznokcia i pomalowanie płytek na wybrany kolor. Manicure klasyczny należy do najstarszych metod malowania paznokci. Zabieg można wykonać w salonie kosmetycznym lub samodzielnie. W sklepach stacjonarnych oraz online dostępna jest szeroka gama kolorystyczna lakierów w atrakcyjnej cenie.

Manicure hybrydowy

Jest to aktualnie najpopularniejsza forma zdobienia paznokci, chętnie wykonywana niemal we wszystkich salonach beauty. Hybryda cechuje się trwałością, jednak może powodować alergie na któryś ze stosowanych preparatów. Warstwy kosmetyków aplikowanych na paznokciu utrwalane są w lampie LED lub UV, co powoduje utwardzenie produktu. Lakier utrzymuje się na paznokciach nawet do 4 tygodni, a czas trwania zabiegu to około 60-80 minut. Współczesne formy zdobienia są niezwykle bogate, oferując klientkom miniaturowe, bardzo szczegółowe arcydzieła na każdym palcu.

Manicure tytanowy

Ta forma zdobienia paznokci stanowi coraz większą konkurencję dla osławionej hybrydy. Manicure tytanowy nie niszczy paznokci, a preparaty stosowane podczas zabiegu to istne bomby witaminowe odżywiające płytkę. Usługa nie wymaga stosowania lampy UV czy LED, ponieważ manicure utwardza się samoistnie podczas kontaktu produktów z powietrzem. Na zabieg trzeba przeznaczyć około 45 minut, a efekt jest niezwykle trwały i utrzymuje się do 6 tygodni w nienaruszonym stanie. Kosmetyki stosowane w trakcie stylizacji są bezpieczne i dozwolone kobietom w ciąży. Lakier ma formę drobnego pyłku.

Manicure japoński

Celem manicure japońskiego jest odżywienie i regeneracja płytek paznokci. W trakcie zabiegu nie stosuje się żadnych lakierów. Usługa polega na dokładnym wcieraniu specjalnej glinki, w której znajdują się substancje odżywcze oraz nawilżające. Puder aplikowany na glinkę ma za zadanie zatrzymać owe substancje, aby stopniowo wchłaniały się w paznokcie. Płytki po zabiegu charakteryzują się idealną gładkością oraz blaskiem.

Rodzaje manicure

Manicure żelowy

Technika pozwala na zbudowanie pożądanego kształtu paznokcia przy użyciu specjalnej masy. Środek utwardzany jest w lampie UV. Dzięki temu można uzyskać dowolną długość paznokcia nawet przy poobgryzanych lub mocno zniszczonych płytkach. Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu paznokcie można pomalować dowolną metodą.

To tylko niektóre spośród wielu form stylizacji paznokci. Oferty salonów beauty stale się poszerzają, oferując klientkom manicure kombinowany, winylowy, terapeutyczny czy biologiczny. Jedne mają za zadanie odżywić paznokcie, inne pozwalają stylistkom wykazać się artystycznym kunsztem. Każda z wymienionych metod ma swoje wielkie miłośniczki.

Partnerem materiału jest Lart - Twoje lakiery tytanowe.