Naturalne sposoby na ból gardła.

Gardło może boleć z różnych powodów. Przeziębienie, nadwyrężone struny głosowe, angina. Bez względu na przyczynę, jeśli tylko pojawia się bol staramy się go łagodzić. Można udać się do lekarza, albo na początek stosować naturalne sposoby leczenia gardła znane już od stuleci.

Korzeń lukrecji

Ta jedna z najlepiej poznanych medycznych roślin, która bardzo dobrze łagodzi bóle gardła. Przeciwwirusowe i antybakteryjne właściwości korzenia będą łagodzić podrażnienia i opuchnięcia błony śluzowej gardla. Kupić można albo gotową herbatkę albo też zrobić własny napar z korzenia. Roślina spożywana w nadmiarze i dłużej niż 6 tygodni może prowadzić do pseudoaldosteronizmu. Chorobie tej towarzyszą bóle głowy, wysokie ciśnienie, a niekiedy nawet ataki serca.

Płukanka z ciepłej wody z solą

Niezależnie od tego z jakiej przyczyny boli gardła dzieje się tak dlatego, że błona śluzowa jest opuchnięta i pojawia się stan zapalny. Podstawowa funkcja soli to usuniecie wody z komórek. Dzięki temu będzie zmniejszać opuchliznę. Sól obkurcza komórki i dzięki temu będzie zmniejszać bol. Płukanka pomaga także pozbyć się nadmiaru śluzu z gardła i nosa.

Napój z octu jabłkowego

Szklanka ciepłej wody, łyżka miodu i octu jabłkowego. Taki napój nie będzie może najlepiej smakował, ale dzięki temu, że występuje wysoki poziom kwasowości to będzie radził sobie bardzo dobrze z bakteriami. Miód w napitku będzie także łagodzil ból gardła.

Czosnek do ssania

Trochę niecodzienne oraz mało smaczne zalecenie, jednak działa doskonale. Ssanie czosnku będzie taką dziwną nieco wskazówką. Sekret aromatycznej rośliny znajduje się w allicynie, związku który ma działanie bakteriobójcze i charakterystyczny zapach. Czosnek pokonuje drobnoustroje i łagodzi ból oraz podrażnienie gardła.

Naturalne sposoby na ból gardła.

Gorąca para

Inhalacja z użyciem gorącej wody będzie uśmierzać ból, który występuje przy suchości gardła i pozwoli swobodnie oddychać. Wystarczy, że będzie można przygotować sobie kąpiel z ciepłej wody a obok łóżka będzie można postawić garnek z wrzątkiem i małą dawka olejku eukaliptusowego, by odczuwać ulgę.

Ciepła woda z pieprzem cayenne

Ciepla woda oraz ostry pieprz cayenne będą w stanie pomagać. Lekarstwo może nie będzie najsmaczniejsze, ale ma skuteczne działanie. Wydaje się, że ostre przyprawy będą zwiększać ból, jednak picie wody z pieprzem cayenne będzie ratować gardło. W prapryczkach jest chemiczna substancja o nazwie kapsaicyna, która działa jak apsiryna i będzie zmniejszać pojawiający się ból.

„Herbata” z sody oczyszczonej

Dzięki temu, że ma odpowiednie pH będzie łagodzić podrażnienia skóry i pomaga pokonać złe bakterie, które mogą powodować albo zwiększać ból gardła.

Napar z wiciokrzewu

Roślina, która stosowana jest w naturalnej chińskiej medycynie i będzie łagodzić kaszel, ból gardła czy objawy grypy. Dzięki właściwościom bakteriobójczym da okazję do pokonania drobnoustrojów i powstrzyma przed kolejnymi atakami. Oprócz tego będzie zmniejszać opuchliznę w gardle.

Żucie goździków

Goździki mają w składzie eugenol, substancję, która ma właściwości antyseptyczne i znieczulające. To właśnie dlatego mają działanie przeciwbólowe. Żucie goździków będzie powodować, że substancja uwalnia się stopniowo i powoduje znieczulenie w gardle.

Płukanka z wody utlenionej

Woda utleniona stosowana do nie dawna do oczyszczania ran nadaje się także na lecznicza płukankę. Zabija bakterie i przy bólu gardła będzie to bardzo ważne. Płuczemy gardlo co 15 minut wymieszaną z wodą wodą utlenioną.

Można oczywiście stosować kilka metod naturalnych na raz, by intensyfikować działania i osiągać lepsze efekty.