Na czym polega leczenie kanałowe

Na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat rozwinęła się moda na drobiazgowe dbanie o zdrowie. Coraz więcej ludzi korzysta ze specjalistycznych usług lekarskich, które wcześniej były niedostępne, lub okazywały się zbyt drogie dla przeciętnego człowieka. Rozkwit nastąpił między innymi w dziedzinie stomatologii. Dentyści w dużych miastach nie mogą narzekać na klientów korzystających z usługi piaskowania zębów, czy zaawansowanych technik leczenia, takich jak leczenie kanałowe w Krakowie.

Kiedy stosuje się ten typ leczenia

Jest to metoda leczenia stosowana coraz częściej. Jest stosowana w przypadku pacjentów, w których wypadku nie można zastosować już tradycyjnych metod leczenia, a jedyną alternatywą jest trwałe usunięcie zęba. Dzięki rozwojowi technologii oraz wzrostowi umiejętności stomatologów, nie zawsze jest to jednak konieczne. Samo zakwalifikowanie zęba do leczenia kanałowego nie jest jednoznaczne. Czasem może okazać się, już w trakcie leczenia, że zęba nie uda się uratować.

Sam przebieg leczenia polega na usunięciu nieodwracalnych zapaleń miazgi zębowej. Jest to proces dość skomplikowany i wymaga dużej precyzji. Mimo tego leczenie kanałowe w Krakowie oraz innych dużych miastach jest swobodnie dostępne. Warto zaznaczyć, że w przypadku udanego przeprowadzenia zabiegów leczenia kanałowego, ząb może pozostać w jamie ustnej przez wiele lat, nie powodując żadnego uciążliwego bólu.

Na czym polega leczenie kanałowe

Przebieg leczenia

Po zdecydowaniu się na określony rodzaj leczenia następuje realizacja poszczególnych etapów. Najpierw otwiera się komorę zęba i usuwa martwą lub żywą miazgę. Aby to zrobić na ogół stosuje się znieczulenie miejscowe. Później robi się tak zwane opracowanie kanału. Jest to dokładne usunięcie resztek miazgi oraz wprowadzenie do kanałów zębowych płynów dezynfekujących. Ma to na celu pozbycie się wszystkich bakterii, które namnożyły się w kanałach.

Następnie wprowadza się substancje wypełniającą, która przeważnie zrobiona jest z trwałych, naturalnych substancji. Kolejno następuje osuszenia kanałów. Jest to bardzo istotny element całego procesu leczenia. Popełnienie błędu w tym miejscu sprawi, że bakterie będą przenikać z jamy zęba, do tkanek okołopowierzchniowych. Spowoduje to rychły nawrót problemów z zębem, a przeważnie nie pozostawi innego wyboru jak trwałe usunięcie zęba. Do zabiegu niekiedy trzeba wykorzystać specjalistyczne mikroskopy, które umożliwią precyzyjne działanie dentyście. Jak widać ta metoda wyleczenia zębów jest dość skomplikowana, jednak leczenie kanałowe w Krakowie oraz innych miastach, stało się na tyle popularne, że większość stomatologów posiada odpowiednie kwalifikacje do tego.

Gdzie udać się na leczenie

Leczenie kanałowe w Krakowie, Warszawie czy innych miastach, gdzie rynek usług medycznych jest dobrze rozwinięty, oferowane jest przez większość renomowanych gabinetów. Warto jednak sprawdzić, czy personel zatrudniony w takiej klinice ma odpowiednie doświadczenie, gdyż bez tego łatwo o popełnienie błędów, które mogą sporo kosztować.

Artykuł powstał we współpracy z DentoCentrum.pl, oferującym leczenie kanałowe zębów w Krakowie.