Szafka pod umywalkę - w jaki sposób dobrać ją do naszych potrzeb i wystroju łazienki?

Odpowiednio dobrana szafka pod umywalkę wyróżnia się funkcjonalnością i niezwykle estetycznym wyglądem. Dzięki temu, że pozwala nam na sprawne ukrycie elementów instalacyjnych, sprawia, że łazienka wydaje się lepiej przemyślana oraz spójna. Ponadto nie powinniśmy zapominać o tym, że szafka pod umywalkę stwarza dodatkowe miejsce do przechowywania, które może okazać się bardzo istotne przede wszystkim w przypadku mniejszych pomieszczeń. Warto jednak dowiedzieć się, czym wyróżniają się poszczególne modele szafek przeznaczonych pod umywalkę i czym powinniśmy kierować się przy ich wyborze, aby spełniły nasze najważniejsze oczekiwania.

Szafka pod umywalkę wpuszczaną w blat i nablatową - która z nich będzie lepszym wyborem?

Osoby, które decydują się na zakup szafki pod umywalkę, często nie wiedzą, czy bardziej funkcjonalna okaże się umywalka nablatowa, czy wpuszczana w blat. Pierwsza z nich charakteryzuje się nieco łatwiejszym montażem i odpowiada wymiarom szafki, tworząc z nią spójną całość. Bardzo dobrze prezentuje się w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy glamour. Warto również wspomnieć, że tego typu umywalki często cechują się nieco większymi wymiarami niż te wpuszczane w blat, ale jednocześnie trudniej będzie nam umieścić dwa modele obok siebie, jeśli zależy nam na tym, aby z łazienki mogły jednocześnie korzystać dwie osoby. Z tego też powodu w sklepie Grekon oferujemy szafki pod umywalki, które cechują się różnymi wymiarami oraz stylami.

Szafka pod umywalkę - w jaki sposób dobrać ją do naszych potrzeb i wystroju łazienki?

Szafki dopasowane do umywalek wpuszczanych w blat wymagają precyzyjnego montażu, ale bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, retro czy vintage. Ponadto zapewniają nam większą powierzchnię użytkową blatu szafki - zazwyczaj obok takiej umywalki możemy z łatwością poustawiać kosmetyki, akcesoria pielęgnacyjne oraz różnego rodzaju ozdoby. Dlatego też umywalki wpuszczane w blat będą godnym uwagi wyborem przede wszystkim w przypadku większych łazienek, w których możemy pozwolić sobie na szersze szafki.

Dlaczego wiszące szafki pod umywalkę cieszą się coraz większą popularnością?

Mimo że przez wiele lat niesłabnącym uznaniem wyróżniała stojąca szafka pod umywalkę, w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wiszące modele. Wynika to przede wszystkim z ich nowoczesnego wyglądu, a także z faktu, że pod wiszącymi szafkami łatwiej nam utrzymać czystość. Ponadto zyskujemy dodatkową przestrzeń na poukładanie różnych akcesoriów, co okazuje się szczególnie ważne w przypadku mniejszych łazienek. Różnorodną ofertę tego typu umywalek można znaleźć między innymi w sklepie Grekon, który zapewnia duży wybór mebli o wysokiej jakości. 

Jeśli z kolei zależy nam na tym, aby zyskać jak najwięcej zamykanych szafek, lepszym rozwiązaniem może okazać się stojąca szafka pod umywalkę. Warto jednak zadbać o to, aby tego typu szafki wyróżniały się trwałością i powstały z materiałów odpornych na działanie wilgoci. Oprócz tego niezwykle ważne okazuje się wybranie szafki o odpowiednich wymiarach - dzięki temu unikniemy sytuacji, w której z powodu zbyt wysoko umieszczonej instalacji umywalki szafka nie będzie sięgała podłogi.