Oryginalne sporty zimowe, które musisz poznać!

Sporty zimowe to nie tylko narty, snowboard czy łyżwy. Choć inne dyscypliny nie są tak popularne jak one, również są warte uwagi i dostarczają wielu pozytywnych emocji. W tym tekście przedstawiamy kilka ciekawych sportów zimowych jako doskonałą alternatywę dla nart czy snowboardu.

Oryginalne sporty zimowe, które musisz poznać!

 

Snowkiting

Snowkiting to pierwszy rodzaj zimowego sportu, który zyskuje na popularności. Jest to zimowa wersja kitesurfingu. Polega ona na jeździe na desce snowboardowej przy pomocy specjalnego latawca. Aby uprawiać ten sport, potrzebna jest jedynie duża przestrzeń oraz wiatr, którego w Polsce — szczególnie zimą nie brakuje. W kraju istnieją również grupy zorganizowane, do których możemy dołączyć, jeśli ten sport nam się spodoba.

 

Fat biking

Dla osób lubiących jazdę na rowerze Fat biking to idealny pomysł na zimową dyscyplinę sportu. Fat biking to jazda na rowerze w śniegu na specjalnie zmodyfikowanych rowerach. Mają one grube koła umożliwiające jazdę w nawet najtrudniejszym terenie. W Polsce dyscyplina ta nie jest jeszcze popularna, ale bez większego problemu powinniśmy kupić sprzęt i spróbować takiej aktywności fizycznej. Będąc za granicą np. na feriach, warto również sprawdzić tę dyscyplinę lokalnie, gdyż w Europie istnieje wiele wypożyczalni czy firm oferujących tego typu atrakcję.

 

Snowshoeing

Jest to jedna z ciekawszych dyscyplin sportu zimowego. Polega ona na tym, iż zawodnicy wkładają na nogi rakiety i... biegają w zaspach śniegu. Choć sport ten wydaje się mieć niewiele wspólnego z popularnymi dyscyplinami to jednak współzawodnictwo, duch rywalizacji i niezwykle barwna forma sprawiają, że wyścigi takie możemy urządzić ze znajomymi czy dziećmi podczas obfitych opadów śniegu.

 

Skijoring

Skijoring to dyscyplina sportu zimowego znana już z Igrzysk Olimpijskich w 1928 roku, kiedy to była pokazową konkurencją. Polega ona na wyjściu narciarzy ciągniętych przez konie lub psy. Choć jest to niezmiernie osobliwa dyscyplina, jeśli nie boimy się jej spróbować, warto zorganizować właśnie taką aktywność fizyczną np. w ośrodku turystycznym, który oferuje tę opcję.