Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Dieta pudełkowa z pewnością jest korzystnym rozwiązaniem pod wieloma względami. Spora liczba plusów i duże zainteresowanie nią idą w parze z pytaniami o opłacalność cateringu dietetycznego. Choć przeważnie nie porusza się tej kwestii i skupia jedynie na zaletach w tym tekście, pomagamy odpowiedzieć na pytanie, dieta pudełkowa jest opłacalna finansowo oraz jakościowo.

Czy dieta pudełkowa się opłaca?

 

Aspekt dietetyczny

Pierwszym elementem, jaki może decydować o opłacalności cateringu dietetycznego jest jakość. Jest to ważny czynnik, który wiele osób stawia na pierwszym miejscu przy swoim żywieniu. Catering dietetyczny wykonywany jest z wysokojakościowych produktów, które podlegają ścisłej kontroli w firmach cateringowych. Często samodzielnie trudno byłoby zaopatrywać się w świeże sprawdzone produkty, co jest pierwszym plusem po stronie diety pudełkowej. Posiłki przygotowywane są też przez profesjonalnych kucharzy i są odpowiednio zbilansowane. Nawet jeśli samodzielnie potrafimy przeliczać kalorie i przygotowywać posiłki, może być to męczące lub niekomfortowe. Pod tym względem dieta pudełkowa jest zatem opłacalna.

 

Aspekt finansowy

Drugim aspektem, pod którego kątem możemy oceniać czy dieta pudełkowa się opłaca, jest aspekt finansowy. Przeciętnie dzienne wyżywienie w zależności od diety kosztuje od ok. 40 do 60 złotych dla jednej osoby. Sama suma jest sumą sporą, biorąc pod uwagę np. przeciętne zarobki. Aby jednak odpowiedzieć na pytanie, czy dieta pudełkowa się opłaca, należy sprawdzić, co otrzymujemy w zamian. Sam zakup skalników na dany zestaw dzienny może być o połowę tańszy. Doliczyć również należy do tego też koszty dojazdów na zakupy oraz mediów, które używamy przy gotowaniu. Ważnym ”kosztem”, którego często nie bierzemy pod uwagę, jest czas, który poświęcamy na przygotowanie posiłków. Jeśli mają być wartościowe, dziennie musimy poświęcić na to zadanie minimum 2-3 godziny wykonując samodzielnie trzy posiłki. Zatem gdy chcemy przygotować podobne dzienne menu co dieta pudełkowa, będziemy musieli przeznaczyć porównywalną ilość pieniędzy lub tylko nieco mniejszą sumę. Ogólnie od strony finansowej catering dietetyczny może być opłacalny, ale ostateczną decyzję powinny podejmować osoby zainteresowane na podstawie tego, czy dana usługa jest dla nich tyle warta, aby za nią zapłacić konkretną sumę.