Toaleta myjąca – godna uwagi alternatywa dla bidetu?

Toaleta myjąca jest nowoczesnym rozwiązaniem, po które chętnie sięga coraz więcej osób. Jej obecność w łazience pozwala lepiej troszczyć się o higienę całej rodziny oraz korzystać z pełniej funkcjonalności bidetu w pomieszczeniach, w których nie ma wystarczająco miejsca na jego montaż. Często okazuje się także, że dzięki swojej rozbudowanej funkcjonalności toaleta myjąca staje się znacznie lepszym wyborem niż klasyczny bidet.

Nowoczesna toaleta myjąca i jej wysoka funkcjonalność

Podczas, gdy bidet pozwala jedynie na umycie się pod bieżącą wodą, nowoczesna toaleta myjąca oferuje bowiem swoim użytkownikom szereg innych, bardzo przydatnych na co dzień funkcji. Omówimy je na przykładzie urządzenia marki Roca, toalety myjącej Inspira In-Wash. Jest to podwieszana toaleta bezkołnierzowa (Rimless) wyposażona w nowoczesną deskę myjącą. Dzięki takiej konstrukcji, toaleta myjąca marki Roca jest w stanie skutecznie zastąpić dwa podstawowe elementy wyposażenia łazienki - sedes i bidet.

Toaleta myjąca Inspira In-Wash może być wygodnie obsługiwana za pomocą wbudowanego pokrętła sterującego oraz bezprzewodowego pilota, który pozwala na wygodne uzyskanie dostępu do wszystkich jej funkcji. Deska myjąca oferuje różne rodzaje mycia, które pozwalają na dostosowanie parametrów mycia do indywidualnych potrzeb każdego domownika. Oprócz tego, możliwe jest bieżące regulowanie natężenia strumienia wody oraz jej temperatury, co gwarantuje najwyższy komfort korzystania z jej funkcjonalności. Ponadto, toaleta myjąca oferuje także funkcję suszenia z regulacją temperatury powietrza, co pozwala dodatkowo ograniczyć zużycie papieru toaletowego.

Toaleta myjąca – godna uwagi alternatywa dla bidetu?

Toaleta myjąca Rimless i jej najważniejsze zalety

Zaletą toalety myjącej Inspira In-Wash jest także konstrukcja samej miski WC. Występuje ona bowiem w wersji Rimless, czyli bezkołnierzowej, co dodatkowo sprzyja zachowaniu wysokiej higieny w łazience oraz ułatwia czyszczenie toalety. Miska bezkołnierzowa, jak sama jej nazwa wskazuje, jest pozbawiona fizycznego kołnierza, w który wyposażone są tradycyjne modele toalet. To właśnie w jego miejscu zwykle gromadzą się drobnoustroje, a sama konstrukcja kołnierza może dodatkowo utrudniać dokładne czyszczenie miski wc. Jego brak sprzyja więc lepszej higienie w łazience oraz gwarantuje wyższe bezpieczeństwo użytkowania toalety.

Dużym atutem toalety myjącej Inspira In-Wash jest także jej nowoczesny design. W desce toalety myjącej znajduje się efektowne podświetlenie LED, którego obecność nadaje dodatkowych walorów dekoracyjnych całemu pomieszczeniu oraz podniesienie jego atrakcyjności wizualnej. Natężenie oświetlenia może być regulowane i dostosowywane np. do pory dnia. Nowoczesna toaleta myjąca marki Roca doskonale wpasowuje się w aktualne trendy aranżacji wnętrz, a jej minimalistyczny i nowoczesny design sprawia, że świetnie pasuje do praktycznie każdej łazienki. Jej zaletą, którą docenią zwłaszcza posiadacze małych dzieci, jest także obecność deski wolnoopadającej, która gwarantuje komfortowe oraz bezpieczne korzystanie z toalety dla każdego domownika.