Kosmetyczka maluszka

Rodzice, który oczekują swojego pierwszego dziecka, często stresują się przed wejściem w nową rolę. W tym celu, chcą się jak najlepiej do niej przygotować i zapewnić maluchowi wszystko to, co najlepsze. Niestety, kompletując wyprawkę, często decydują się na rzeczy zbyteczne, a najczęstszym błędem jest zbyt wielka ilość niepotrzebnych kosmetyków. Maleństwo potrzebuje wyłącznie koniecznego minimum, ponieważ im bardziej naturalnie, tym lepiej dla jego delikatnej skóry.

O czym nie można zapomnieć

Zanim pojawi się maluszek, warto zorientować się, czego będzie mu potrzeba. Jednym z głównych i niezbędnych produktów, jest krem ochronny na odparzenia. Niestety dzieci, niezależnie od opieki rodziców, mogą nabawić się odparzeń. Pieluszka podrażnia delikatne ciało i powoduje obtarcia. Dlatego zawsze warto natłuścić skórę, po jej uprzednim dokładnym oczyszczeniu. Kolejnym produktem jest sól fizjologiczna i waciki. Ten preparat sprawdzi się do przemywania oczek, czy nakrapiania noska. Balsam do ciała, to kolejny zakup, który warto zaplanować. Nie zawsze jest on konieczny, ale jeżeli noworodek ma bardzo suchą skórę, można delikatnie ją nawilżyć.

Kosmetyczka maluszka

Ważne, aby nie trzeć dziecka, ale wklepywać preparat. Z racji tego, że skóra malucha jest cienka, należy chronić ją przed słońcem i mrozem, tworząc barierę ochronną- w tym przypadku przyda się krem do buzi. Jeszcze jeden produkt, który warto mieć do pielęgnacji dziecka, to balsam do mycia. Oczywiście, na początku można myć dziecko w samej wodzie, ale bardzo dobrym wyborem będzie zastosowanie emolientów. Wlane do wody, zmiękczą skórę i dodatkowo ją nawilżą, bez konieczności wcierania kremów i innych kosmetyków.

Skład ma znaczenie

Niemowlę, jest niezwykle delikatne i podatne na działanie wszystkiego, co nienaturalne. Dlatego też, produkty przeznaczone dla najmłodszych powinny być pozbawione niepotrzebnych składników. Im mniej rzeczy w składzie, tym lepiej. Każdy preparat musi być dobrany do wieku maluszka. Należy zwrócić uwagę na podany na opakowaniu wiek dziecka w miesiącach, oraz co najważniejsze, powinien mieć wszystkie konieczne atesty, które dopuszczają go do stosowania u niemowląt.