Sushi bogactwo witamin i minerałów.

Sushi to bardzo smaczna i zdrowa potrawa, która w Polsce cieszy się coraz to większym uznaniem. Wiele osób chętnie decyduje się na tego typu danie, ponieważ jest ono niskokaloryczne, a ponadto zawiera wiele cennych witamin i minerałów.

Sushi a zdrowie.

Sushi oprócz walorów smakowych dostarcza nam także składników odżywczych, które są wręcz niezbędne w naszej codziennej diecie. Jest to pełnowartościowy i zrównoważony posiłek. Jednym z podstawowych składników sushi są surowe ryby, które jak wiadomo są cenny źródłem kwasów omega- 3, a także białka, żelaza, magnezu oraz witamin A, D, E oraz tych z grupy B. Spożywanie ryb przyczynia się do poprawy odporności, obniża poziomu złego cholesterolu oraz poprawia pracę układu krążenia. Obok ryb głównym składnikiem sushi jest ryż. Dostarcza on naszemu organizmowi potrzebnej energii, a przy tym ma umiarkowany indeks glikemiczny. Oprócz tego zawiera substancje, które obniżają poziom cholesterolu. Warto również dodać, że ryż przyprawiony octem ma właściwości antybakteryjne. W skład sushi wchodzą także wodorosty nori, których używa się do zawijania farszu z ryżu. Są one bardzo zdrowe, wzmacniają nasze kości, poprawiają procesy trawienne. Są prawdziwym źródłem witamin z grupy B oraz wielu składników mineralnych takich jak np.: cynk, brom, mangan, jod czy magnez. Do przygotowania sushi używa się także najróżniejszych dodatków takich jak np.: różnego rodzaju owoce morza, surowe warzywa, sos sojowy czy też wasabi, czyli japoński chrzan. Owoce morza to jeden z najzdrowszych rodzajów pokarmu, o tym, że warto jeść warzywa wie niemal każdy, sos sojowy wspomaga procesy metaboliczne, natomiast wasabi zawiera witaminę C, która jak wiadomo jest niezbędna do funkcjonowania ludzkiego organizmu, dlatego też sushi to prawdziwa porcja zdrowia.

Sushi bogactwo witamin i minerałów.

Mobilny sushi bar, jako doskonały pomysł na zdrowe jedzenie podczas imprezy.

O dużej popularności sushi świadczy miedzy innymi to, że w całej Polsce powstaje wiele restauracji, które serwują tę potrawę. Profesjonalnie przyrządzone sushi możemy zjeść nie tylko w restauracji. O zdrowie należy dbać w każdej sytuacji, dlatego ciekawą opcją jest także tak zwany mobilny sushi bar. Takie rozwiązanie pozwala nam na to, aby ulubione danie kuchni japońskiej zaserwować podczas organizowanego przez nas przyjęcia. Mobilny bar sushi to doskonały pomysł na zdrową i smaczną przekąskę dla zaproszonych gości. Taki przenośny bar sushi z powodzeniem możemy wykorzystać w celu uatrakcyjnienia ważnego dla nas wydarzenia np. wesela, urodzin czy bankietu. Coraz więcej osób przykłada uwagę do zdrowego odżywiania, więc z pewnością wielu gości ucieszy taki pomysł. Ponadto mobilny sushi bar można wykorzystać także do profesjonalnych pokazów live cooking. Takie pokazy posiada w swojej ofercie restauracja Oto-Sushi.pl. Dzięki nim zaproszeni na nasze przyjęcie goście będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przygotowanie tej jakże niezwykłej i zdrowej potrawy kuchni japońskiej.  

Artykuł przygotowany przy współpracy z Oto-Sushi.pl – mobilny sushi bar w Warszawie.