5 najciekawszych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny!

Kraków nie został zniszczony podczas II wojny światowej. Jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Ma wyjątkową i bogatą historię. Krakowskie katedry, miejsca pamięci, brukowane uliczki i dobre restauracje to naprawdę dobre powody, by odwiedzić piękną stolicę Małopolski. Oferta muzeów w Krakowie skierowana jest do całej rodziny. 

Rynek Główny

Jest największym średniowiecznym placem w Europie. Liczy 40 tysięcy metrów kwadratowych. Został zaprojektowany w 1257 roku. Ma ważne znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne. Przez wiele lat kupcy sprzedawali tu swoje towary. 

Otoczony eleganckimi kamienicami i średniowiecznymi budynkami, stanowi główne centrum spotkań zarówno mieszkańców, jak i turystów. Cały dzień tętni życiem. Na Rynku Głównym znajdują się następujące atrakcje: Sukiennice, Bazylika Mariacka, Wieża Ratuszowa i Kościół Św. Wojciecha.

5 najciekawszych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny!

Zamek Królewski na Wawelu

Wznoszący się na Wzgórzu Wawelskim Zamek Królewski jest jedną z najpiękniejszych budowli na świecie i kultowym symbolem Polski. Katedra na Wawelu stanowi duchowe centrum kraju. Jest ważnym symbolem historii Polski.

Muzeum Katedralne Jana Pawła II powstało w 1978 roku przez Karola Wojtyłę. Znajduje się tu wiele eksponatów religijnych  i cenne insygnia królewskie.

 Według słynnej polskiej legendy w Smoczej Jamie mieszkał Smok Wawelski. Grota ma 270 metrów długości i prowadzi aż do nadwiślanych brzegów. Można tam zobaczyć rzeźbę Smoka, od czasu do czasu ziejącego ogniem.

Zamek Królewski był pierwszą rezydencją polskich monarchów. Powstał w XI wieku. Możesz tam zobaczyć wystawę sztuki orientalnej, skarbiec i zbrojownię królewską, a także wystawę Zaginiony Wawel oraz Reprezentacyjne Komnaty Królewskie i Prywatne Apartamenty Królewskie. Jeśli zastanawiasz się, co robić w Krakowie z dziećmi, koniecznie wybierzcie się na Wawel.

Energylandia

To największy park rozrywki w Polsce. Zajmuje 26 hektarów i oferuje kilkadziesiąt atrakcji dla całej rodziny. Znajduje się w malowniczej miejscowości Zator, około 60 minut jazdy samochodem od Krakowa. Zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie osobom w każdym wieku- dzieciom, młodzieży i dorosłym. Oferuje zarówno ekstremalne, jak i rodzinne atrakcje. Na miłośników silnych emocji czeka przejażdżka po najwyższym (77 metrów) i najszybszym (ponad 140 km/h) Mega Coasterze Hyperion w Europie. Znajdą się w stanie nieważkości.

Planty

To urocza zielona przestrzeń otaczająca Stare Miasto. Jest pełna zabytków i pełni funkcję zielonych płuc Krakowa. Zajmuje powierzchnię 21 tysięcy metrów kwadratowych. Ma długość 8 metrów. Ciche i spokojne Planty podzielone są na mniejsze ogrody, pięknie ozdobione fontannami i pomnikami. Cieszą się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. 

5 najciekawszych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny!

Barbakan

Stanowi najsłynniejszą część średniowiecznych murów i jedną z nielicznych tego typu budowli w Europie. Budowa gotyckich fortyfikacji została ukończona w 1499 roku. Miały bronić Kraków przed najazdem wołosko-tureckim. To jedna z bram Starego Miasta. Barbakan jest kolistą konstrukcją o średnicy prawie 25 metrów, otoczoną kilkumetrową ścianą z kamienia i cegły. Punkt orientacyjny jest otoczony fosą.