Laserowe usuwanie blizn – ile zabiegów trzeba zrobić?

Redukcja blizn, a nawet ich całkowite usunięcie, nigdy nie było proste tak jak dzisiaj. Za sprawą nowoczesnych technologii, jakimi dysponuje medycyna estetyczna, możemy w końcu pozbyć się krępujących przebarwień skórnych oraz blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy pourazowych. Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie blizn, metoda, która doskonale radzi sobie z przywróceniem skórze jej naturalnego piękna.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Zabieg laserowego usuwania blizn przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego lasera frakcyjnego. Jest to niezwykle nowoczesne urządzenie, które pozwala na bezpieczne usuwanie różnego rodzaju blizn i przebarwień skórnych. Podstawą jego działania jest fototermoliza frakcyjna, proces, który umożliwia regenerację tkanki skórnej, poprzez pobudzenie jej struktur do odnowy za pomocą mikrouszkodzeń.

Uzyskany efekt można porównać do rozmycia się blizny, która wtapia się w strukturę zdrowej skóry. Co najważniejsze, za pomocą tego urządzenia możliwe jest laserowe usunięcie blizn, a także redukcja rozstępów czy zmarszczek. Zatem spektrum jego działania jest niezwykle szerokie.

Laserowe usuwanie blizn – ile zabiegów trzeba zrobić?

Jak wygląda zabieg, ile jest powtórzeń?

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem, który trwa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut – zależnie od tego, jak duża lub jak wiele blizn jest usuwanych. O ile do samego zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, to należy się powstrzymać na kilka dni przed laserowym usuwaniem blizn od wykonywania peelingów chemicznych, czy innych zabiegów typowo kosmetycznych ingerujących w skórę.

Przeciwwskazaniem do laserowego usunięcia blizny jest nadmierna opalenizna, dlatego też, jeśli planujemy poddać się tego typu zabiegowi, to należy unikać słońca. Kolejną ważną kwestią jest to, że laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem, który trzeba powtórzyć. To, ile tych powtórzeń będzie, jest kwestią indywidualną, zależną od tego, jak regeneruje się nasza skóra. Najczęściej, aby osiągnąć jak najlepsze efekty, konieczne jest wykonanie 4-6 zabiegów.

Przy czym trzeba pamiętać o tym, że pomiędzy zabiegami musi nastąpić odpowiednio długi odstęp czasu, po to, aby miejsce poddane terapii mogło się wygoić. Dlatego zabiegi wykonywane są w odstępach od 6 do 12 tygodni, w zależności od tego, jak szybko goi się skóra. Czas całkowitej regeneracji po zabiegach trwa zazwyczaj około pół roku.

Laserowe usuwanie blizn – czy warto?

Zabieg laserowego usuwania blizn wymaga nieco zachodu i jest dość kosztowny, jednak jego efekty są naprawdę spektakularne. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju blizn i ich umiejscowienia, ponieważ inaczej goi się skóra np. na twarzy, a inaczej w innych rejonach naszego ciała.

Dlatego też, zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie blizn, warto wybrać się na konsultacje do kliniki, która oferuje tego typu usługi. Tam z pewnością dowiemy się, co można zrobić z naszymi bliznami i jak dokładnie będzie wyglądać terapia, która przyniesie najlepsze efekty.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Medistica, oferującą m. in. również laserowe usuwanie blizn Kraków.