Najmodniejsze tańce współczesne

Taniec wyzwala wiele pozytywnych emocji, dlatego ta forma ruchu zdobywa coraz więcej zwolenników w każdym wieku. W parze z doskonałą rozrywką idzie wiele dobrego dla kondycji fizycznej, w tym mięśni, kości, ścięgien. Pasja do tańca wiąże się również z regularnym dbaniem o idealną sylwetkę, spalaniu ulegają zbędne kalorie.

Najmodniejsze tańce współczesne

Najmodniejsze style taneczne

Nagłośnienie zalet nauki tańca zawdzięcza się w pewnym stopniu emisji popularnych programów rozrywkowych. Obserwowanie postępów celebrytów na parkiecie zmotywowało niejedną osobę do rozpoczęcia swojej przygody z tańcem. Zawodowe tancerki również kiedyś zaczynały naukę poruszania się w takt muzyki, dlatego każdy może spróbować swoich sił. Bardzo modne na przestrzeni ostatnich lat stały się zajęcia z bachaty, tańca charakteryzującego się szybkim tempem i zmysłowymi figurami. Pochodzi on ze słonecznej Dominikany, jest bardzo zbliżony do innych tańców latynoamerykańskich, ale nie identyczny. W bachacie tancerki i tancerze wykonują nasycone erotyzmem ruchy, wręcz ocierają się o siebie dodając całości pikanterii. Jest to główny powód, dla którego na zajęcia przychodzą rzeczywiste pary zakochanych. Do wykonania każdej figury wykorzystuje się biodra i nogi, poruszają się one bardzo intensywnie, więc poza satysfakcją można również wymodelować sylwetkę. Do łask wraca także jazz, ale w nieco bardziej nowoczesnej wersji, w której pojawiają się nawet elementy baletu, akrobatyki i tańca modern. Kursy są raczej dedykowane osobom, które znają już podstawy, dla początkujących poziom trudności jest zdecydowanie za wysoki. Piruety, szpagaty w powietrzu i salta wymagają czasami wieloletnich przygotowań, zatem nie powinno się ryzykować kontuzją.

Salsa, hip-hop i zumba

Kolejnym, cały czas modnym tańcem jest salsa, przeznaczona zarówno do wykonywania w parach jak i solo. Zaletą jest w tym przypadku łatwość stawianych kroków, kolejne dołączane ruchy również nie są zbyt skomplikowane. Tancerki i tancerze muszą intensywnie poruszać biodrami i rękoma, kolejne figury zbliżają do siebie partnerów tworząc między nimi sensualną atmosferę. Nowoczesną odmianą tańca z pewnością jest hip-hop, kojarzy się głównie z amerykańskimi stylami ulicznymi. Czasami stosuje się anglojęzyczną terminologię, czyli street dance, generalnie stawia się w nim na jawne przekazywanie swoich emocji. Niezbędne są zwinność, wzorowa koordynacja ruchowa i obowiązkowo luźny, niekrępujący ruchów strój. Wymieniając współczesne style taneczne nie można zapomnieć o zumbie, czyli specyficznych treningach rodem z Kolumbii. Podczas wykonywania poszczególnych figur wyzwalane są duże pokłady pozytywnej energii, a kroki są bardzo łatwe do opanowania. Profesjonalne tancerki preferujące zumbę udowadniają, że ten styl taneczny dedykowany jest każdemu, kto chce się doskonale bawić. Należy być przygotowanym na mnóstwo pozytywnych wibracji i niezwykłej satysfakcji z opanowania kolejnych umiejętności w tym zakresie. W wielu polskich miastach odbywają się zajęcia, do których drzwi otwarte są dosłownie dla każdego.