Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to obecnie najpopularniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Gwarantuje doskonałe i trwałe rezultaty oraz pozwala spełnić marzenia o gładkiej skórze. Depilacji laserowej można poddać dowolne części ciała, w tym także twarz i okolice bikini. Co każda osoba powinna wiedzieć o laserowym usuwaniu owłosienia i gdzie w Krakowie wykonać ten zabieg?

Czym depilacja laserowa góruje nad innymi metodami?

Zbędne owłosienie często bywa powodem frustracji oraz kompleksów, zwłaszcza latem, kiedy odsłaniamy większe partie ciała. Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda, która pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia z dowolnych części naszego ciała. Aby rezultaty były zadowalające należy jednak poddać się kilku zabiegom, gdyż jedna seria zazwyczaj nie jest wystarczająca, aby trwale usunąć włoski. Ich wykonanie oferuje praktycznie każdy salon urody Kraków.

Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym dla zdrowia oraz skóry pacjenta. Jest także szczególnie polecaną metodą depilacji dla osób, które z powodu wrażliwej skóry nie mogą lub nie chcą korzystać z innych metod depilacji. Usuwanie włosków za pomocą depilatora może bowiem spowodować wrastanie nowych włosków w skórę, z kolei korzystanie z tradycyjnej maszynki oprócz niskiej trwałości zabiegu powoduje także bolesne podrażnienie skóry. Takich problemów nie ma w przypadku depilacji laserowej.

Salon urody Kraków – co przed zabiegiem?

Każdy profesjonalny salon urody Kraków przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Jego celem jest stwierdzenie braku przeciwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej oraz ocena stanu skóry i rodzaju włosków. Najczęściej dla osiągnięcia zadowalających rezultatów zabiegu konieczne jest wykonanie 3-4 serii depilacji w regularnych odstępach czasowych. Po zakończeniu ostatniej z nich włoski przestaną wyrastać, a pacjent będzie mógł cieszyć się gładką oraz pozbawioną zbędnego owłosienia skórą.

Właściwy zabieg jest zawsze poprzedzany próbą laserową. Należy także pamiętać, że każda skóra w indywidualny sposób reaguje na kontakt z wiązką promieniowania laserowego. W niektórych przypadkach po przeprowadzeniu zabiegu można bowiem zauważyć zaczerwienienie naskórka i lekki obrzęk zlokalizowany w okolicach mieszków włosowych. Objawy te całkowicie ustępują jednak już po kilku dniach od wykonanego zabiegu.

Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Jak wybrać sprawdzony salon urody Kraków do depilacji laserowej?

Wybór odpowiedniego gabinetu, w którym wykonamy zabieg ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, komfortu podczas zabiegu oraz jego rezultatów. Warto wybierać wyłącznie profesjonalne salony urody, która pracują na nowoczesnym i certyfikowanym sprzęcie.

Należy do nich salon urody w Krakowie - Revision, w którym zabiegi depilacji laserowej wykonywane są za pomocą diodowego lasera Light Sheer. Jest to urządzenie najnowszej generacji posiadające certyfikat bezpieczeństwa i jakości US FDA. Jego wykorzystanie w trakcie zabiegu to gwarancja bezpieczeństwa oraz najwyższej skuteczności depilacji laserowej.

Materiał przygotowany przy współpracy z Revision - salon urody Kraków oraz na stronie: Revision.com.pl